Suunto mantiene su compromiso de garantizar que este sitio web alcance el Nivel AA en cuanto a las Directrices sobre accesibilidad de contenidos web (WCAG) 2.0 y cumpla otras normas sobre accesibilidad. Póngase en contacto con el departamento de Servicio al Cliente en EE. UU. en el +1 855 258 0900 (llamada gratuita) si tiene algún problema para acceder a la información contenida en este sitio web.

Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro Kullanım Kılavuzu - 1.12

Dış mekan bilgileri

Dış mekan bilgileri

Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro yerleşik basınç sensörünü kullanarak mutlak hava basıncını sürekli olarak ölçer. Bu ölçümü ve yükseklik referans değerinizi esas alarak, yüksekliği veya hava basıncını hesaplar.

DİKKAT:

Saatinizin sol tarafında bulunan hava basıncı deliklerinin etrafındaki bölgeyi toz ve kirden koruyun. Sensöre hasar verebileceği için deliklere herhangi bir nesne sokmayın.

Yükseklik ve barometrik basınç değerine ilişkin eğilim grafiklerini görmek için yukarı kaydırın veya alt düğmeye basın.

Outdoor insight Alti graph

Yükseklik ölçer ve barometre görünümleri arasında geçiş yapmak için ekrana dokunun veya orta düğmeye basın.

Outdoor insight Baro graph

Yükseklik referans değerinizin doğru olarak ayarlandığından emin olun (bkz. Altimetre). Geçerli konumunuzun yüksekliği, çoğu topografik haritadan veya Google Haritalar gibi başlıca çevrimiçi harita servislerinden bulunabilir.

Bölgenizdeki hava şartlarında meydana gelen değişimler yükseklik ölçümlerini etkiler. Yerel hava durumu sıkça değişiyorsa, yükseklik referans değerini tercihen bir sonraki yolculuğunuza başlamadan önce düzenli olarak sıfırlamalısınız.

İPUCU:

Yükseklik ölçer veya barometre grafik görünümündeyken orta düğmeyi basılı tutarak dış mekan ayarlarına hızlıca erişebilir ve referans değerini ayarlayabilirsiniz.

Otomatik yükseklik ölçer-barometre profili

Hava durumu ve yükseklik değişikliklerinin her ikisi de hava basıncında değişime neden olur. Bunu yönetmek için, yükseklik veya hava durumunda hareketinize bağlı olarak değişiklik olduğunda, Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro hava basıncındaki değişikliklerin yorumlanmasında otomatik olarak geçiş yapar.

Saatiniz dikey hareket tespit ederse yükseklik ölçümüne geçer. Yükseklik grafiğine bakarken, bu grafik en fazla 10 saniyelik bir gecikme ile güncellenir.

Sabit bir yükseklikte olduğunuzda (12 dakika içerisinde 5 metreden daha az dikey hareket), saatiniz hava basıncı değişikliklerini hava durumu değişimi olarak yorumlar ve barometre grafiğini ona göre ayarlar.

NOT:

Spor modunun kendine ait yükseklik ölçer-barometre profili ayarı vardır. Bu ayarı Movescount'ta değiştirebilirsiniz. Seçenekler şunlardır: otomatik, yalnızca barometre, yalnızca yükseklik ölçer.