Suunto mantiene su compromiso de alcanzar el nivel de conformidad AA en este sitio web de acuerdo con las Pautas de accesibilidad para contenido web (Web Content Accessibility Guidelines, WCAG) 2.0 y otras normas de accesibilidad. Ponte en contacto con el departamento de Servicio al Cliente en EE. UU. en el +1 855 258 0900 (llamada gratuita) si tienes algún problema para acceder a la información contenida en este sitio web.

ENTREGA GRATUITA A PARTIR DE 100 € | PERMANECE ACTIVO CON SUUNTO | DEVOLUCIÓN GRATUITA DURANTE 45 DIAS 

Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro Kullanım Kılavuzu - 1.12

Pusula

Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro, kendinizi manyetik kuzeye göre yönlendirmenize imkan tanıyan dijital bir pusulaya sahiptir. Eğime göre dengelenmiş pusula, yatay olarak düz olmadığında bile doğru ölçümler verir.

Pusulaya, Navigasyon (Navigasyon) » Pusula (Pusula) seçeneği altındaki başlatıcıdan erişebilirsiniz.

Pusula ekranı aşağıdaki bilgileri içerir:

  • Manyetik kuzeyi gösteren ok
  • Ana yönler cinsinden istikamet
  • Derece cinsinden istikamet
  • Günün saati (yerel saat) veya pil düzeyi; görünümleri değiştirmek için ekrana dokunun

Compass

Pusuladan çıkmak için sağa doğru kaydırın veya ortadaki düğmeyi basılı tutun.

Pusula ekranındayken, ekranın alt kısmından yukarı kaydırarak veya alt düğmeye basarak kısayol listesini açabilirsiniz. Kısayollar, geçerli konumunuzun koordinatlarını kontrol etmek veya navigasyon yapılacak bir rota seçmek gibi navigasyonla ilgili işlemlere hızlı erişim sağlar.

Compass shortcuts en

Kısayol listesinden çıkmak için aşağı kaydırın veya üst düğmeye basın.

Pusulayı kalibre etme

Pusula kalibre edilmemişse, pusula ekranına girdiğinizde pusulayı kalibre etmeniz istenir.

Calibrate compass Spartan

Pusulayı tekrar kalibre etmek isterseniz, Navigasyon (Navigasyon) » Pusulayı kalibre edin (Pusulayı kalibre et) seçeneği altındaki ayarlardan kalibrasyonu tekrar başlatabilirsiniz.

Sapmayı ayarlama

Pusula ölçümlerinin doğru olması için doğru bir sapma değeri ayarlayın.

Kağıt haritalar gerçek kuzeyi gösterir. Pusulalar ise, yeryüzünün manyetik alanlarının çektiği bir bölge olan manyetik kuzeyi gösterir. Manyetik Kuzey ile gerçek Kuzey aynı yerde olmadığı için, pusulanızda sapma ayarı yapmanız gerekir. Manyetik ve gerçek kuzey arasındaki açı sizin sapma değerinizdir.

Sapma değeri, çoğu haritada görünür. Manyetik kuzeyin yeri her yıl değiştiği için, en doğru ve güncel sapma değeri www.magnetic-declination.com gibi web sitelerinden öğrenilebilir.

Diğer yandan, oryantiring haritaları manyetik kuzeye göre çizilir. Eğer bir oriyantrik harita kullanıyorsanız, sapma değerini 0 dereceye ayarlayarak sapma düzeltmesini kapatmanız gerekir.

Sapma değeri ayarını, Navigasyon (Navigasyon) » Sapma (Sapma) seçeneği altındaki ayarlardan yapabilirsiniz.

Índice