Suunto s'engage à amener ce site Web au niveau AA de conformité aux directives d'accessibilité du contenu Web (Web Content Accessibility Guidelines, WCAG) 2.0 ainsi qu'à assurer sa conformité aux autres normes d'accessibilité. Adressez-vous au Service clients aux États-Unis au +1 855 258 0900 (appel gratuit) si vous rencontrez des problèmes pour accéder aux informations de ce site Web.

LIVRAISON OFFERTE À PARTIR DE $50 | RETOURS GRATUITS | INSCRIVEZ VOUS À LA NEWSLETTER SUUNTO

Suunto Spartan Sport Wrist HR Kullanım Kılavuzu - 2.5

Altimetre

Suunto Spartan Sport Wrist HR, yüksekliği ölçmek için GPS'i kullanır. En uygun sinyal koşulları altında, GPS konumunun hesaplanmasındaki tipik olası hataları ortadan kaldırarak, GPS yükseklik ölçümünün bulunduğunuz irtifa değeriyle ilgili oldukça iyi bir ölçüm sağlar.

GPS yüksekliğiyle ilgili barometrik yüksekliğe kıyasla daha kesin bir ölçüm elde etmek için, GPS yüksekliğini ayarlamak amacıyla jiroskop veya Doppler radarı gibi ilave veri kaynaklarına ihtiyacınız vardır.

Suunto Spartan Sport Wrist HR, yüksekliği ölçmek amacıyla yalnızca GPS’i kullandığı için, GPS maksimum doğruluğa ayarlanmamışsa herhangi bir filtreleme işlemi hataya tabi olabilir ve olası hatalı yükseklik ölçümlerine yol açabilir.

İrtifa ölçümlerinin iyi olmasını istiyorsanız, kayıt sırasında GPS doğruluğunun En İyi (En İyi) olarak ayarlandığından emin olun.

Bununla birlikte, en iyi doğruluğa ayarlanmış olsa bile, GPS yükseklik değeri mutlak konum olarak değerlendirilmemelidir. Bu değer sadece bulunduğunuz gerçek irtifa için bir tahmindir ve bu tahminin doğruluğu büyük oranda çevresel koşullara bağlıdır.

Sommaire