Suunto s'engage à amener ce site Web au niveau AA de conformité aux directives d'accessibilité du contenu Web (Web Content Accessibility Guidelines, WCAG) 2.0 ainsi qu'à assurer sa conformité aux autres normes d'accessibilité. Adressez-vous au Service clients aux États-Unis au +1 855 258 0900 (appel gratuit) si vous rencontrez des problèmes pour accéder aux informations de ce site Web.

LIVRAISON OFFERTE À PARTIR DE 100€ | OFFRES PRÉ-BLACK FRIDAY | RETOURS GRATUITS 

Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro Kasutusjuhend - 1.12

 • Intensiivsustsoonid

Intensiivsustsoonid

Intensiivsustsoonide kasutamine aitab treenimisel suunata teie vormisoleku arengut. Iga intensiivsustsoon koormab teie keha teistmoodi, mis omakorda mõjutab erinevalt teie füüsilist vormi. Tsoone on viis ja need on tähistatud numbritega ühest (madalaim) viieni (kõrgeim) ning kindlaks määratud protsendivahemikega, mis põhinevad teie maksimaalsel pulsil (max pulss), tempol või jõul.

Treenides tuleb alati intensiivsust arvesse võtta ja mõista, kuidas see intensiivsus tunduma peaks. Ja ärge unustage, et enne tuleb alati soojendus teha, olenemata kavandatud treeningust.

Käekellas Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro kasutatavad viis intensiivsustsooni on järgmised.

1. tsoon: kerge

1. tsoonis treenimine on teie kehale suhteliselt kerge. Koormustreeninguid tehes on nii väike intensiivsus mõeldud peamiselt taastustreeninguks ja teie baasvormisoleku parandamiseks, kui alles alustate treenimist või teete seda pärast pikka pausi. Selles intensiivsustsoonis tehakse tavaliselt igapäevaseid liikumisi, nagu kõndimine, trepikõnd ja rattaga tööle sõitmine.

2. tsoon: keskmine

2. tsoonis treenimine parandab teie baasvormisolekut tõhusalt. Selle intensiivsusega treenimine tundub kerge, aga pika kestusega treeningseansid võivad väga suurt mõju avaldada. Suurem osa kardiovaskulaarsest treeningust tuleks teha selles tsoonis. Baasvormisoleku parandamine loob aluse muude treeningute tegemiseks ja valmistab teie keha ette energilisemaks tegevuseks. Pikad treeningseansid selles tsoonis kulutavad palju energiat, võttes seda eeskätt teie keha rasvavarudest.

3. tsoon: raske

3. tsoonis treenimine on juba üsna energiline ja tundub päris raske. See parandab teie võimet liikuda kiiremini ja ökonoomsemalt. Selles tsoonis hakkab teie organismis tekkima piimhape, aga teie keha suudab selle täielikult eemaldada. Treenige selle intensiivsusega kõige rohkem paar korda nädalas, kuna see koormab teie keha üsna tugevalt.

4. tsoon: väga raske

4. tsoonis treenimine valmistab teie keha ette võistluslikeks sündmusteks ja suureks kiiruseks. Selles tsoonis võib treeningseansse teha püsival kiirusel või intervalltreeningu moodi (lühemate treeningufaaside ja pauside kombinatsioon). Suure intensiivsusega treenimine suurendab teie vormisolekut kiiresti ja tõhusalt, aga selle liiga sage või suure intensiivsusega kasutamine võib viia ületreenimiseni, mille tõttu võib juhtuda, et peate oma treeningprogrammi pika pausi sisse tegema.

5. tsoon: maksimum

Kui teie pulss jõuab treeningseansil 5. tsooni, tundub treenimine äärmiselt raske. Piimhape tekib organismis palju kiiremini, kui keha seda eemaldada suudab, ja te peate treeningseansi hiljemalt mõnekümne minuti jooksul lõpetama. Sportlased kaasavad selliseid maksimumintensiivsusega treeningseansse oma treeningprogrammi väga läbimõeldult ja tervisesportlastel pole neid üldse vaja.

Pulsitsoonid

Pulsitsoonid on kindlaks määratud protsendivahemikega, mis põhinevad teie maksimaalsele südame löögisagedusele (max pulss).

Vaikimisi on teie max pulss arvutatud, kasutades standardvalemit: 220 – teie vanus. Kui teate oma täpset max pulssi, korrigeerige vaikeväärtust vastavalt.

Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro hõlmab vaike- ja tegevuspõhiseid pulsitsoone. Vaiketsoone saab kasutada kõigi tegevuste jaoks, aga edasijõudnuma treenimise korral saate jooksu- ja rattasõidutegevuste jaoks kasutada spetsiaalseid pulsitsoone.

Max pulsi määramine

Määrake oma maksimumpulss sätetes asukohas Training (Treenimine) » Intensity zones (Intensiivsustsoonid) » Default zones

 1. Puudutage max pulssi (suurim väärtus, lööki minutis) või vajutage keskmist nuppu.
 2. Valige oma uus max pulss, nipsates üles või alla või vajutades ülemist või alumist parempoolset nuppu.

Default Max HR

 1. Puudutage oma valikut või vajutage keskmist nuppu.
 2. Pulsitsoonide kuvalt väljumiseks nipsake paremale või hoidke keskmist nuppu all.
MÄRKUS:

Oma maksimumpulsi saate määrata ka sätetes asukohas General (Üldine) » Personal (Isiklik).

Vaikepulsitsoonide määramine

Määrake oma vaikepulsitsoonid sätetes asukohas Training (Treenimine) » Intensity zones (Intensiivsustsoonid) » Default zones

 1. Kerige üles või alla ja kui muudetav pulsitsoon on esile tõstetud, puudutage seda või vajutage keskmist nuppu.
 2. Valige oma uus pulsitsoon, nipsates üles või alla või vajutades ülemist või alumist parempoolset nuppu.

Default HR zone

 1. Puudutage oma valikut või vajutage keskmist nuppu.
 2. Pulsitsoonide kuvalt väljumiseks nipsake paremale või hoidke keskmist nuppu all.

  MÄRKUS:

  Pulsitsoonide kuval suvandi Reset (Lähtestamine) valimine lähtestab pulsitsoonid vaikeväärtustele.

Tegevuspõhiste pulsitsoonide määramine

Määrake oma tegevuspõhised pulsitsoonid sätetes asukohas Training (Treenimine) » Intensity zones (Intensiivsustsoonid) » Advanced zones

 1. Puudutage redigeeritavat tegevust (jooksmine või rattasõit) või vajutage keskmist nuppu, kui soovitud tegevus on esile tõstetud.
 2. Vajutage keskmist nuppu, et pulsitsoonid sisse lülitada.
 3. Kerige üles või alla ja kui muudetav pulsitsoon on esile tõstetud, puudutage seda või vajutage keskmist nuppu.
 4. Valige oma uus pulsitsoon, nipsates üles või alla või vajutades ülemist või alumist parempoolset nuppu.

Advanced HR Zone

 1. Puudutage oma valikut või vajutage keskmist nuppu.
 2. Pulsitsoonide kuvalt väljumiseks nipsake paremale või hoidke keskmist nuppu all.

Pulsitsoonide kasutamine treenimise ajal

Treeningut salvestades (vt: Treeningu salvestamine) kuvatakse sportimisrežiimi kuva servas (kõigil pulsifunktsiooni toetavatel sportimisrežiimidel) viieks osaks jaotatud pulsitsooni näidik. Näidik näitab, millises pulsitsoonis te parajasti treenite, tõstes esile vastava osa. Näidikul olev väike nool näitab, kus te tsoonivahemikus asute.

Zone gauge

Peale selle on sportimisrežiimi vaikekuval spetsiaalne pulsitsoonide kuva. Tsoonikuva näitab teie kehtivat pulsitsooni keskmisel väljal, selles tsoonis veedetud aega ja seda, kui kaugel te oma löögisagedusega järgmisest ja eelmisest tsoonist olete. Riba taustavärv annab ka teada, millises pulsitsoonis te parajasti treenite.

Zone display

Treeningu kokkuvõttes näete väljavõtet igas tsoonis veedetud aja kohta.

Sommaire