Suunto on sitoutunut täyttämään tällä verkkosivustolla verkkosivuston saavutettavuusohjeiden (WCAG-ohjeistus) 2.0-version AA-tason vaatimukset sekä myös muiden saavutettavuutta koskevien standardien vaatimukset. Soita yhdysvaltalaiseen asiakaspalvelunumeroon +1 855 258 0900 (maksuton), jos tämän sivuston tietojen saavutettavuudessa on ongelmia.

ILMAINEN TOIMITUS YLI 100€ OSTOKSESTA | SUUNTO CUSTOMIZER ON PALANNUT | ILMAISET PALAUTUKSET

Suunto Spartan Ultra Kullanım Kılavuzu - 2.5

  • Dış mekan bilgileri

Dış mekan bilgileri

Suunto Spartan Ultra yerleşik basınç sensörünü kullanarak mutlak hava basıncını sürekli olarak ölçer. Bu ölçümü ve irtifa referans değerinizi esas alarak irtifayı veya hava basıncını hesaplar.

DİKKAT:

Saatinizin sol tarafında bulunan hava basıncı deliklerinin etrafındaki bölgeyi toz ve kirden koruyun. Sensöre hasar verebileceği için deliklere herhangi bir nesne sokmayın.

İrtifa ve barometrik basınç değerlerini görüntülemek için ekranı yukarı kaydırın veya alt düğmeye basın.

OutdoorInsight

Mevcut sıcaklığı görüntülemek için dokunun.

OutdoorTemperature

İrtifa ölçer ve barometre eğilim grafikleri arasında geçiş yapmak için ekranı sola kaydırın veya orta düğmeye basın.

AltitudeGraph

BarometerGraph

İrtifa referans değerinizi doğru olarak ayarladığınızdan emin olun (bkz. Altimetre). Geçerli konumunuzun irtifası, çoğu topoğrafik haritadan veya Google Haritalar gibi başlıca çevrimiçi harita servislerinden okunabilir.

Bölgenizdeki hava şartlarında meydana gelen değişimler, irtifa ölçümlerini etkiler. Yerel hava durumu sıkça değişiyorsa, irtifa referans değerini tercihen bir sonraki yolculuğunuza başlamadan önce düzenli olarak sıfırlamalısınız.

İPUCU:

İrtifa ölçer veya barometrik basınç görünümündeyken, orta düğmeyi basılı tutarak dış mekan ayarlarına hızlıca erişebilir ve burada referans değerini ayarlayabilirsiniz.

Otomatik irtifa ölçer-barometre profili

Hava durumu ve irtifa değişikliklerinin her ikisi de hava basıncında değişime neden olur. Bunu yönetmek için, irtifa veya hava durumunda hareketinize bağlı olarak değişiklik olduğunda, Suunto Spartan Ultra hava basıncındaki değişikliklerin yorumlanmasında otomatik olarak geçiş yapar.

Saatiniz dikey hareket tespit ederse, irtifa ölçümüne geçer. İrtifa grafiğine bakarken, bu grafik en fazla 10 saniyelik bir gecikme ile güncellenir.

Sabit bir irtifada olduğunuzda (12 dakika içerisinde 5 metreden daha az dikey hareket), saatiniz hava basıncı değişikliklerini hava durumu değişimi olarak yorumlar ve barometre grafiğini ona göre ayarlar.

NOT:

Spor modunun kendine ait irtifa ölçer-barometre profili ayarı vardır. Bu ayarı Movescount'ta değiştirebilirsiniz. Seçenekler şunlardır: otomatik, yalnızca barometre, yalnızca irtifa ölçer.

Sisällysluettelo