Suunto on sitoutunut täyttämään tällä verkkosivustolla verkkosivuston saavutettavuusohjeiden (WCAG-ohjeistus) 2.0-version AA-tason vaatimukset sekä myös muiden saavutettavuutta koskevien standardien vaatimukset. Soita yhdysvaltalaiseen asiakaspalvelunumeroon +1 855 258 0900 (maksuton), jos tämän sivuston tietojen saavutettavuudessa on ongelmia.

Suunto Spartan Ultra Kullanım Kılavuzu - 2.6

Uyku takibi

Sağlıklı bir zihin ve beden için gece güzel bir uyku almak önemlidir. Saatinizi, uykunuzu izlemek için kullanabilir ve ortalama ne kadar uyuduğunuzu takip edebilirsiniz.

Saatinizi yatarken takıyorsanız, Suunto Spartan Ultra uykunuzu ivmeölçer verilerine göre takip eder.

Uyku takibi için:

  1. Saat ayarlarınıza gidin, ekranı Uyku seçeneğine kaydırın ve orta düğmeye basın.
  2. Uyku takibi özelliğini açın.

    sleeptracking setting UltraSport

  3. Normal uyuma planınıza göre yatma ve uyanma saatlerini ayarlayın.

Son adımda uyku saatinizi belirlersiniz. Saatiniz bu süreyi, saat kaçta uyuyacağınızı (uykunuz esnasında) belirlemek ve tüm uykuyu tek bir oturum olarak raporlamak için kullanır. Örneğin, gece su içmek için kalkarsanız, saatiniz bundan sonraki uyku sürelerini de aynı oturumda sayacaktır.

NOT:

Yatağa uyku saatinizden önce gider ve ayrıca uyku saatinizden sonra kalkarsanız, saatiniz bunu bir uyku oturumu olarak saymaz. Uyku saatinizi, yatağa gidebileceğiniz en erken ve uyanabileceğiniz en geç saat olarak ayarlamalısınız.

Uyku takibi etkinleştirildikten sonra, uyku hedefinizi de ayarlayabilirsiniz. Tipik bir yetişkin günde 7 ila 9 saat uykuya ihtiyaç duyar, ancak ideal uyku miktarınız normlardan farklı olabilir.

Uyku eğilimleri

Uyandığınız zaman, uykunuzun özetiyle karşılanırsınız. Özette, örneğin uykunuzun toplam süresinin yanı sıra uyanık olduğunuz (hareket halinde) tahmini süre ve derin uykudayken (hareketsiz) geçirdiğiniz süre bulunur.

Uyku özetine ek olarak, uyku bilgileri ile genel uyuma eğiliminizi izleyebilirsiniz. Saat yüzündeyken, Uyku ekranını görene kadar sağ alt düğmeye basın. İlk görünüm, son uykunuzun uyku hedefinizle kıyaslamasını gösterir.

SleepInsight LastNight

Uyku ekranındayken, son yedi gündeki ortalama uykunuzu görmek için ekranı sola kaydırabilirsiniz. Son yedi gündeki gerçek uyuma saatlerinizi görmek için ekranı yukarı kaydırın.

Uyku ekranından, uyku takibi ayarlarına ve en son uyku özetine erişmek için orta düğmeyi basılı tutabilirsiniz.

NOT:

Tüm uyku ölçümleri sadece harekete dayalıdır, dolayısıyla bunlar gerçek uyku alışkanlıklarınızı yansıtmayabilecek tahminlerdir.

Otomatik Rahatsız Etmeyin modu

Uyurken, Rahatsız Etmeyin modunu otomatik olarak etkinleştirmek için otomatik Rahatsız Etmeyin ayarını kullanabilirsiniz.

Sisällysluettelo